Slovensko sa prvýkrát predstaví na majstrovstvách Európy

Slovensko sa prvýkrát predstaví na majstrovstvách Európy

Rok 2016 bude pre slovensku futbalovú reprezentáciu veľkým míľnikom. Tréner Ján Kozák má veľkú zásluhu na tom, že sa Slovensko prebojovalo na šampionát, ktorý sa tento rok bude konať vo Francúzsku. Pre Slovákov to bude premiéra na najprestížnejšom európskom turnaji. Zaujímavosťou je, že toto EURO sa bude hrať s novým systémom. Viete, ku akým zmenám došlo?

EURO 2016 a nový systém
Poprvýkrát sa na ME predstaví 24 tímov rozdelených do 6 skupín. Na predchádzajúcich turnajoch to bolo iba 16 tímov v 4 skupinách. Ďalšou veľkou zmenou je, že do ďalších bojov môžu postúpiť aj tímy z tretích miest. Tieto zmeny sa stretli s pomerne veľkou vlnou kontroverzie, pretože podľa niektorých to degraduje úroveň šampionátu, ktorého sa vďaka novým pravidlám zúčastnia aj outsideri ako Albánsko či Severné Írsko. A aký máte názor na túto zmenu vy? Už si kupujete vstupenky na EURO 2016, alebo budete fandiť iba pri telke?

Slováci a ich premiéra
Slovensko sa predstaví v skupine B, v ktorej si zmeria svoje sily s Anglickom, Ruskom a Walesom. Svoj prvý zápas odohrajú Slováci proti Walesu v Bordeaux 11. júna o 18:00. Ďalšou zmenou je, že tímy neodohrajú všetky svoje zápasy v skupine v jednom meste, ale budú sa sťahovať. Slováci odohrajú zápas proti Angličanom v Saint-Etienne a s Ruskom si zmerajú svoje sily v Lille. A aké sú ohlasy na túto skupinu? Ide o pomerne nudnú skupiny so súpermi, ktorí nemajú atraktívny herný prejav, ich kvalita je však nesporná. Už máte prichystané pánske tričká v slovenských farbách?

Kde môžete získať lístky na EURO 2016

Máte záujem ísť podporiť našich chlapcov priamo do Francúzska, ale neviete, kde a ako môžete získať lístky? Navštívte stránku Futbaltour.sk, ktorá vám sprostredkuje lístky, dopravu aj delegáta na mieste zápasu. Okrem toho nájdete v ponuke aj lístky na AC Miláno, FC Barcelona, Manchester United a ostatné popredné tímy futbalovej Európy. Užite si atmosféru na vlastnej koži, Futbaltour.sk vám s tým pomôže.