Čas sú peniaze, optimalizujte ho!

Čas sú peniaze, optimalizujte ho!

Optimalizácia sa medzi podnikateľmi stala veľmi častým pojmom. Niektorí o nej iba rozprávajú a nič pre ňu nerobia, iní sú ochotní tejto stratégii podriadiť takmer všetko. A ako najčastejšie podnikatelia optimalizujú? Hľadajú ideálny počet zamestnancov, znižujú výrobné náklady, zakladajú si offshore firmy či hľadajú najvýhodnejšie kancelárske potreby a kupujú lacný toner HP CE285a a recyklovaný papier. Horšie to však už je s optimalizáciou času, keď sa hovorí, že čas sú peniaze, prečo sa nesnažia využívať svoj čas skutočne efektívne. Tu je niekoľko typov pre začínajúcich podnikateľov ako na to.

Zakladáte spoločnosť?

Proces založenia sro je komplikovaný, aj preto stále čoraz viac ľudí využíva služby externej firmy, ktorá sa špecializuje na zakladanie spoločností na kľúč. Žiadne behanie po úradoch, žiadna byrokracia, žiadne vyplňovanie komplikovaných formulárov, jednoducho podpíšete potrebné dokumenty, raz zájdete na daňový úrad a firma Comapaniessolutions.sk to za vás zariadi. Vy tento čas môžete využiť oveľa efektívnejšie – stretnutia s obchodnými partnermi, získanie nových zákazníkov alebo sa budete jednoducho venovať rodine.

Ak nechcete čakať dva týždne
Hoci vy môžete využiť čas efektívnejšie, približne dva týždne bude trvať aj špecializovanej firme, kým pre vás spoločnosť založí. Tento proces sa urýchliť nedá, no ak chcete začať podnikať čo najskôr, existuje spôsob, vďaka ktorému môžete začať už do 24 hodín. Je ním kúpa ready made sro, vďaka ktorej začnete podnikať skutočne do pár hodín. Ready made spoločnosť je už založená firma, ktorá nemá žiadnu obchodnú históriu, má zapísané predmety činnosti a je pripravená ísť do akcie.

Riešte veci jednoduchšie

Ďalšou skvelou úsporou času je aj riešenie vecí tým najjednoduchším spôsobom. Osobné stretnutia sú síce super, no keď klient či partner má záujem o stretnutie, kvôli ktorému musíte cestovať desiatky či stovky kilometrov len kvôli tomu, aby ste tam prebrali za pár minút to, čo sa dá bezproblémov vyriešiť aj cez telefón, nie je to efektívne využitie času. Snažte sa minimalizovať zbytočné osobné stretnutia.