Sladké sny a krásne rána s Night control

Sladké sny a krásne rána s Night control

Na tvrdosti záleží
Ak si na to isté lôžko líhate desať – pätnásť rokov, s vysokou pravdepodobnosťou vám matrac dávno nevyhovuje. Aj keby hneď nebol preležaný, za ten čas sa zákonite zmenilo vaše telo a jeho potreby. A potrebuje iný matrac. Tvrdý? Stredne tvrdý? Mäkký? Výber je široký preto, že každý potrebuje niečo iné. Správnu oporu telu a chrbtici, ktorá by mala byť počas spánku bez ohľadu na polohu neustále v prirodzenom zakrivení, poskytuje kombinácia materiálov, z ktorých je matrac vyskladaný ako sendvič. Matrace z HR peny, ľudovo nazývanej aj studenej, sú vysoko pružné a elastické. Vďaka vysokej priepustnosti vzduchu obmedzujú prípadnú vyššiu potivosť a optimálne odvádzajú teplo, čo zhoršuje životné podmienky roztočov, a zlepšuje kvalitu spania človeka. Táto pena tvorí ideálny pár s viskózno-elastickou penou – môžete sa stretnúť aj s označeniami PUR, lenivá alebo pamäťová. Má schopnosť meniť tvrdosť v závislosti od teploty. Keď ruku vtlačíte do HR peny, okamžite sa prispôsobí jej tvaru, a len čo ju dáte preč, odtlačok zmizne. Fyzicky vyčerpaným svalom zas robí dobre spanie na latexovom matraci, ktorý ustupuje tlaku tela v najviac namáhaných bodoch, pričom chrbtica ostáva stále v rovine.

Nadstavte si tvrdosť matraca
Je toho veľa, na čo treba pri výbere matraca dbať, a pravdepodobnosť, že to, čo vám vyhovuje dnes, zajtra nemusí, je vysoká. Jednoducho sa vám zmení život – fyzický výkon, psychická kondícia, zdravotný stav, hmotnosť – a matrac viac nebude to pravé orechové.
„U zákazníkov sa osvedčili matrace označené ako USS Night Control, ktoré sa prostredníctvom regulácie tvrdosti jadra dokážu prispôsobiť ich individuálnym potrebám. Tvrdosť si nadstavia jednoducho stlačením tlačidla na ovládači. Je to revolučné riešenie v tom, že človek má vždy ideálnu podložku na spanie, presne takú, akú práve potrebuje vzhľadom na svoju kondíciu, psychické rozpoloženie, únavu, zdravotný stav či vek,“ hovorí Ing. Antonín Dymák, Business Development Manager Night Control.

Bok po boku
Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Spoločné lôžko partnerov je síce priestor, ktorý patrí obom, ale často sa zabúda na to, že každý z nich potrebuje na kvalitný spánok iné podmienky. „Už len tým, že jeden je muž a druhý žena. Jeden si možno ľahne a ráno sa zobudí v tej istej polohe, kým druhý vystrieda tisíc a jednu polohu. Aj preto by mal mať každý z nich matrac vyhovujúci svojim potrebám.
V praxi to znamená kúpiť dva matrace rôznej tuhosti a rovnakej výšky, alebo si zadovážiť dvojlôžko, pri ktorom sa dá tuhosť každej polovice nastaviť individuálne,“ odporúča Antonín Dymák.

Dôležitá čerešnička
Ak už viete, aký matrac najlepšie vyhovuje vám, ostáva jediné – zamerať sa na poťah. Fakt, že sa dá zvliecť a vyprať, je nielen praktický, ale hlavne zdraviu prospešný. Mal by byť z látky, ktorá dýcha a zabezpečuje tak dobré prúdenie vzduchu medzi jednotlivými úrovňami matraca, čo zvyšuje hygienu lôžka, predlžuje životnosť matraca a zároveň dáva roztočom malú šancu vytvoriť si v našej posteli sladký domov. V ponuke sú aj poťahy obohatené o látky, ktoré sú antialergické, antibakteriálne, termoregulačné, minimalizujúce zápach či odpudzujúce hmyz.

Pri kúpe matraca nezabudnite, že:
· investícia do dobrého matraca je investíciou do zdravia. Okrem stresu a nedostatku času je nevhodný matrac treťou najčastejšou príčinou zlého spánku.
· sa nekupuje bez skúšania. Rozpaky bokom, určite si na ňom v obchode poležte pár minút v polohe, v ktorej najčastejšie spávate. Ešte lepším riešením je možnosť vyskúšať si matrac na niekoľko dní doma vo vlastnej posteli. Dobrí výrobcovia matracov to umožňujú. Kvalitný matrac je často drahší ako rám postele či rošt, preto si naozaj vyberte taký, na ktorom sa vám spí pohodlne a budíte sa oddýchnutí.
· Na tvrdosti matracu záleží. Kým ste si doteraz mohli tuhosť matraca zvoliť iba raz, a to pri jeho kúpe, systém Night Control prináša zmenu – možnosť individuálneho nastavenia tuhosti každý deň, pre každé lôžko postele individuálne. Práve tuhosť matraca je totiž podľa fyzioterapeutov jedným z kľúčových faktorov prevencie zdravotných ťažkostí a priamo ovplyvňuje kvalitu života, psychickú pohodu i celkovú hodnotu spánku. Zažite naozajstné kúzlo príjemného a ničím nerušeného spánku. Nechajte sa zlákať vidinou oddýchnutej mysle, zregenerovaného tela a príďte si “nastaviť” spánok unikátnym spacím systém do novootvorenej predajne Night Control v OC Polus v Bratislave alebo na stránke www.night-control.sk