Tehla – Stálica v stavebníctve

Tehla – Stálica v stavebníctve

Keď sa povie dom, väčšina ľudí si i napriek ultramodernej dobe pravdepodobne predstaví klasickú stavbu z tehál nezameniteľnej terakotovej farby. Nie je to náhoda, rovnako ako to, že už malé deti maľujú v škôlke domček s dymiacim komínom a črtajúcimi sa tehličkami. Ľudia sa jednoducho oveľa radšej a častejšie stotožnia s predstavou bezpečného domova, ktorý pre nich predstavuje materiál lahodiaci oku a s rokmi preverenou kvalitou.
Zo všeobecného hľadiska možno tehlu zaradiť medzi tradičné materiály. Svojim prírodným zložením a výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami s vhodným zateplením však dokáže konkurovať aj moderným produktom určeným pre nízkoenergetické a pasívne domy. Avšak nie len tým.

Tri dôvody, pre ktoré tehla ani časom nestráca pôvodný „lesk“
1. Voda nie je rizikom
Môžeme povedať, že tehla, ako produkt z prírodných zdrojov, laicky povedané, s prírodou žije. Odborníkmi je považovaná za nasiakavý materiál, ktorý vodu príjme a rýchlo vyschne. Prirodzená pórovitosť zabezpečuje neobmedzený prestup vodných pár cez tehlový múr, čo pozitívne vplýva na vnútornú klímu v dome a súčasne vytvára zdravé podmienky pre život.

2. Zachováva si pevnosť i tvar
Procesom keramického vypálenia je tehla zbavená akýchkoľvek prejavov zmrašťovania a rozťažnosti. Pozitívne na to vplýva aj fakt, že pálená tehla obsahuje minimálne množstvo vody, čím sa získava mimoriadna tvarová stálosť materiálu. Stavba si tak aj po rokoch zachováva svoj tvar, čím sa riziko vzniku prasklín v omietke eliminuje na minimum.

3. Ideálne zloženie
Tehla si svojim zložením zachováva prírodný charakter. Hlavnou zložkou tehly je hlina. Vďaka správnemu pomeru surovín a spôsobu ich spracovania si tehla drží stabilné postavenie na trhu so stavebnými materiálmi. Jedná sa o energeticky úsporný a ekologický produkt, ktorý je navyše aj veľmi trvácny a vytvára zdravé prostredie pre ľudský organizmus. Ľudovo povedané, tehlu nenahlodá ani zub času. Potvrdzuje to aj súčasná situácia na realitnom trhu. Tradične murované domy nestrácajú ani ich zvyšujúcim sa vekom na hodnote. Práve naopak, takéto nehnuteľnosti patria medzi najobľúbenejšie. Aj to je dôvodom prečo i napriek rozširujúcim sa stavebným možnostiam, klasickú tehlu projektanti aj architekti stále radi využívajú a nachádzajú pre ňu uplatnenie aj v moderných bytových domoch.

Keramické murovacie tvarovky LEIERTHERM
K výrobcom poctivých tehál sa v súčasnosti radí spoločnosť Leier Baustoffe. Sortiment tehál LEIERTHERM plne zodpovedá dnešným náročným požiadavkám na kvalitný, ekologicky nezávadný, energeticky úsporný a recyklovateľný stavebný materiál. Tehlové tvarovky sú vysokopresné, čo dáva príležitosť murovať na tenkú ložnú škáru bez potreby výškovej korekcie tehál v rade. To v podstatnej miere urýchľuje priebeh prác. Sortiment zahŕňa všetky bežné tehlové formáty pre obvodové steny, pre vnútorné nosné konštrukcie aj priečkové tvarovky. Doplnkovým sortimentom sú keramické predpäté preklady, vyrábané v rozpätí 50 – 350 mm.

Výhody murovacieho systému Leier:

· Precízne a presné murovanie vďaka systému pero+drážka
· Výborný podklad pre omietky
· Zamedzenie vzniku tepelných mostov – úspora energie pre vykurovanie
· Príjemná mikroklíma

Jedinečná akcia – na stavbu pamätajte už v zime!
Chystáte sa na jar stavať, alebo zamýšľate rekonštrukciu? Tak práve vám je určená bezkonkurenčná akcia na nákup tehál Leiertherm 30NF od firmy Leier.
Do konca novembra máte jedinečnú príležitosť na nákup tejto kvalitnej tehly za najnižšiu cenu na Slovensku. Leiertherm 30NF stojí len 0,79€ za kus! Radosť stavať!
Využite akciu na najtradičnejší murovaní materiál všetkých čias! Tehla je predsa len tehla…

Pre viac informácií navštívte www.leier.sk