Iba Chardonnay v novinke od Hubertu

Iba Chardonnay v novinke od Hubertu

Spoločnosť Hubert J.E., tradičný slovenský výrobca šumivých vín, doplnila svoje portfólio o prémiovú novinku. Svojim zákazníkom prináša prvý čisto odrodový sekt pod svojou značkou – Hubert Chardonnay. Svieži a ľahký sekt poteší aj tých najnáročnejších milovníkov šumivého vína.

Portfólio sektov Hubert sa rozrástlo o kvalitný odrodový sekt Hubert Chardonnay. Toto šumivé víno s nádychom exotického ovocia poteší svojou ľahkosťou, v ktorej sa ukrýva dokonalá harmónia chutí a vôní. Jeho ovocná citrusová vôňa s jemným žltým melónom je doplnená lahodnou chuťou ananásu s charakteristickými biskvitovými tónmi. Kombinácia ovocia sa podpísala aj pod jemné žlté zafarbenie so zlatistým nádychom. Vyrába sa tzv. metódou transvasage z odrodového Chardonnay druhotným kvasením vo fľašiach a následným zrením po dobu minimálne 9 mesiacov. Práve tomu vďačí za svoje decentné perlenie.

Hubert Chardonnay je príjemne ľahký sekt, obsahuje totiž jemné kyseliny, a preto je ideálnou voľbou na prípitok. Hodí sa tiež k slaným pokrmom, napríklad ku grilovanej panenke s jemnou gratinovanou zeleninou. Ak sa rozhodnete podávať ho k dezertom, je výborným partnerom k ananásovej roláde.

Nový odrodový sekt Hubert Chardonnay slávnostne pokrstila hviezda Búrlivého vína, Juraj Loj v priestoroch spoločnosti v Seredi, kde nový sekt uzrel svetlo sveta. Krstilo sa, ako inak, sabrážou.


zľava Peter Krúpa (Hubert J.E.), Juraj Loj, Miroslav Tkáč (Hubert J.E.)

Slovenský sekt žne doma aj v zahraničí úspechy

Spoločnosť Hubert J. E. je dlhodobo lídrom v segmente šumivých a tichých vín na Slovensku a milovníci jej sektov si môžu vybrať zo širokého portfólia kvalitných produktov. Ich kvalitu potvrdilo v tomto roku aj množstvo ocenení zo súťaží vín doma i zahraničí. Najoceňovanejším sa stal sekt Hubert Grand rosé. Ďalšími vysoko hodnotenými sektmi boli Johann E. Hubert a Hubert Grand blanc.

Trendy v pití sektu poukazujú na stúpajúcu obľubu ružových vín. Zrejme s tým súhlasí aj odborná komunita a členovia komisií na súťažiach a výstavách, pretože najoceňovanejším sektom v tomto roku bol práve ružový sekt Hubert Grand rosé, ktorý získal cenné zlato na Medzinárodnej súťaži šumivých vín na Kryme, striebornú medailu na medzinárodnej prehliadke vín MUVINA 2013 a na súťaži Gustus Juvenilis, diplom z Národného salónu SR – 100 najlepších vín Slovenska, striebornú medailu na AGROVÍNO 2013 a zlatú medailu si donieslo aj z nominačnej súťaže Víno Bojnice. Zatiaľ posledné ocenenie, ktorým sa tento kvalitný sekt môže pochváliť, je diplom z medzinárodnej súťaže vín AWC Vienna, ktorá je jednou z najvýznamnejších vinárskych súťaži sveta.

Hubert Grand rosé však, pravdaže, nebol jediným oceneným sektom z portfólia spoločnosti Hubert J.E. Prémiový sekt Johann E.Hubert si zo súťaže Gustus Juvenilis doniesol ocenenie za víťaza kategórie šumivých vín a bronz zo súťaže vín Víno Bojnice. Ocenili ho aj na vidieckej výstave vín Linčanský Džbánek, odkiaľ si odniesol zlato. Najvýznamnejší úspech ale Johann E. Hubert zaznamenal u našich rakúskych susedov, kde na AWC Vienna získal vďaka veľmi vysokému hodnoteniu odbornej poroty spomedzi približne 12 300 prihlásených vín striebro.

Na AGV Nitra a Gustus Juvenilis spoločnosť Hubert J.E. so cťou reprezentoval aj sekt Hubert Grand blanc, ktorý na oboch podujatiach získal striebro.

„Je naozaj príjemné vidieť, že slovenské sekty chutia nie len konzumentom doma, ale aj v zahraničí. Všetky tieto ocenenia sú veľmi hodnotné a inšpirujúce pre našu ďalšiu prácu,“ hovorí Ing. Ingrid Vajcziková, PhD., hlavná enologička spoločnosti Hubert J.E.