LG A GOOGLE PREDSTAVUJÚ NEXUS 5

LG A GOOGLE PREDSTAVUJÚ NEXUS 5

Po úspechu modelu Nexus 4, spoločne uvádzajú firmy LG a Google na trh ďalšiu novinku – prvý smartfón s najnovšou verziou operačného systému Android™ 4.4, KitKat® Nexus 5. Nový model smartfónu, nabitý modernými funkčnými prvkami, je doteraz najštíhlejším a najrýchlejším telefónom z radu Google Nexus. V Českej republike je prístroj k dostaniu v 16 GB verzii.

Nexus 5 sa pýši úžasným päťpalcovým Full HD IPS displejom, ktorý je zárukou bezkonkurenčného vizuálneho zážitku. Tento ľahký smartfón je k dispozícii v 16GB a 32GB verzii (v ČR bude k dostaniu v 16 GB verzii) a vďaka osvedčenému hardvéru LG, najlepšiemu softvéru a službám Google predstavuje ideálnu kombináciu vysokého výkonu, funkčnosti a praktickosti.

„Spoločnosť LG je hrdá na to, že v partnerstve so spoločnosťou Google mohla vyvinúť najrýchlejší a najvýkonnejší zo všetkých doterajších Nexus telefónov,“ povedala Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG Electronics CZ. „Nexus 5 ponúka maximálnu funkčnosť s moderným dizajnom a je výsledkom inovácií, ktoré možno dosiahnuť, keď sa opätovne spoja dve skvelé spoločnosti.“

„Bolo nám veľkým potešením spolupracovať so spoločnosťou LG na vývoji nového prístroja Nexus,“ povedal Sundar Pichai, senior viceprezident pre Android, Chrome a Google Apps zo spoločnosti Google. „Google Nexus 5 je doteraz najštíhlejší a najrýchlejší telefón, ktorý spotrebiteľom dáva do rúk najnovšie inovácie, ktoré prináša operačný systém Android 4.4, KitKat.“Zvečnenie okamihov, ktoré stoja za to
Súčasťou fotoaparátu modelu Nexus 5 je uznávaná technológia optického stabilizátora obrazu LG Innotek, ktorá bola po prvýkrát k dispozícii pri modeli LG G2. S týmto 8MP fotoaparátom, ktorý ponúka dlhšie expozičné časy, menej rozmazaný obraz a menší šum, nemá Nexus 5 konkurenciu, pokiaľ ide o fotenie snímok pri slabom osvetlení. Nexus 5 má tiež funkciu Photo Sphere, ktorá umožňuje ľahko zaobstarať sériu snímok a následne z nich zostaviť 360-stupňový obraz. Pomocou nástroja Auto Awesome potom Google umožňuje vytvárať z obsahu vašej knižnice zostavy fotografií a videí, ktoré môžete zdieľať s priateľmi a rodinou. Vylepšený režim HDR+ navyše dokáže zaobstarať naraz sériu snímok, ktoré následne metódou inteligentnej výpočtovej fotografie zlúči a vytvorí z nich jeden dokonalý snímok, ktorý má vďaka spojeniu rôznych expozičných hodnôt a farieb širšiu paletu odtieňov a lepšiu svetlosť.

Vysoký výkon a rýchlosť
Nexus 5 je prvý telefón na svete s operačným systémom Android 4.4, KitKat, prostredníctvom ktorého Google ponúka užívateľom vysoký výkon prístroja, ktorý je ľahký, ale zároveň pôsobí pevným, spoľahlivým dojmom. Model Nexus 5, s mimoriadne rýchlym procesorom SnapdragonTM 800 a 4G/LTE konektivitou, sa môže pochváliť tiež 445ppi Full HD IPS displejom s vyspelou dotykovou technológiou “in – cell”, ktorá zaisťuje rýchlejšiu reakciu na dotyk, lepšiu viditeľnosť vo vonkajšom prostredí a ostrejší obraz. Tieto funkčné prvky sú zabalené do úhľadného moderného dizajnu, ktorý nenecháva nikoho na pochybách o tom, že ide o prémiový prístroj.

To najlepšie z Google
Operačný systém Android 4.4 je rýchly, výkonný a zároveň sa ľahko používa. Užívatelia môžu posielať a prijímať textové správy priamo prostredníctvom aplikácie Hangouts, ktorá v operačnom systéme Android teraz podporuje zdieľanie polohy.

Známe a ľahko ovládateľné aplikácie v telefóne Nexus 5, medzi ktoré patrí Gmail, Chrome, Kalendár, Mapy, Drive a Hangouts, pomáhajú používateľom organizovať si každodenný život. Na začatie hlasového vyhľadávania so službou Google Now stačí povedať iba “Ok, Google” a so službou Google Play, ktorá ponúka viac než milión aplikácií a hier, plus knihy a hudobné skladby, teraz nájdete to, čo hľadáte ľahšie, než kedykoľvek predtým.

Nexus 5 je možné od 31. októbra zakúpiť v čiernej a bielej farbe, bez nutnosti zmluvy, na Google Play™ v Spojených štátoch, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Veľkej Británii, Austrálii, Kórei a Japonsku. V kamenných predajniach v Európe (vrátane Českej republiky), Strednej a Južnej Amerike, Ázii, Spoločenstva nezávislých štátov a na Blízkom východe bude prístroj k dostaniu od novembra.

V Českej republike bude ako prvý predajca ponúkať Nexus 5 internetový obchod HEJ.sk. Od 7. novembra potom bude možné zariadenie zakúpiť aj u ostatných predajcov elektroniky.

Dôležité technické údaje :
• Procesor : Qualcomm® Snapdragon™ 800 s 2,26 GHz Quad – Core Krait CPU
• Operačný systém : Android ™ 4.4, KitKat ®
• Displej : 5-palcový (presne 4,95 palca) Full HD IPS (1920 x 1080 bodov)
• Sieť : CDMA/1xRTT/EVDO, GSM / GPRS / EDGE, WCDMA / HSPA +, LTE
• Pamäť : 32 GB / 16 GB (v ČR 16 GB verzia)
• RAM : 2GB
• Fotoaparát : zadný 8,0 MP s OIS / predná 1,3 MP HD
• Akumulátor : 2300 mAh Li – Polymer (vstavaný)
• Rozmery : 137,84 x 69,17 x 8,59 mm
• Hmotnosť : 130g
• Farba : čierna, biela
• Iné : bezdrôtové nabíjanie, NFC