Fiskars – tradícia, kvalita, design

Fiskars – tradícia, kvalita, design

Táto firma nepretržite pracuje už od roku 1649. Bola založená v malej fínskej dedine Fiskars a od tej doby sa rozrástla v uznávanú spoločnosť so svetovou pôsobnosťou. Vďaka vynikajúcim dizajnérom získava najvýznamnejšie medzinárodné ceny. Fiskars je známy výrobca špičkového náradia na záhradu. Vyrába ale aj kvalitné domáce potreby a pomôcky pre kancelárie a ručné práce.

Z bohatého sortimentu vyberieme niekoľko zaujímavých výrobkov. Zasúvacia pílka Fiskars Xtract ™ je skladná, ľahká, účinná a elegantná. Mäkký oranžový elastomér na povrchu umožňuje bezpečné držanie. Špeciálny výbrus zuba prináša vysokú účinnosť rezania. S pomocou karabínky sa ľahko zavesí na pútko. Pri pohybe v prírode je vždy po ruke. Vyrába sa v dvoch veľkostiach.

Pretože sa blíži zimná sezóna, zmienime sa o náradí na sneh. Okrem klasických zhrňovačov ponúka Fiskars zaujímavý model – hrable Fiskars Roller. Má špeciálne vytvarovanú pracovná časť z plastu, ktorý odoláva aj veľmi nízkym teplotám a dlhšiu hliníkovú násadu, zakončenú držadlom. Používa sa inak, než bežné hrable. Sneh pri zhrňovaní roluje a odpadáva do strany. Pri rýchlejšom pohybe sa prúd snehu otočí a je vrhnutý vpred do vzdialenosti 1 – 2 metre, ako by išlo o snehové frézy. Práca s týmto nástrojom je prekvapivo rýchla a jednoduchá. Sneh sa na pracovnú časť nelepí. Hliníková lišta s vloženou hranou z oceľového drôtu predlžuje životnosť.
Podrobnejšie informácie nájdete na www.fiskars.sk