SOLODOOR predstavuje novinku: Modelový rad dverí SONET sa zaoblil

SOLODOOR predstavuje novinku: Modelový rad dverí SONET sa zaoblil

Solodoor_SONET 11_CasinoJemná nuansa, akou je prehnutie vsadeného skla, zjemnila pôsobenie dverí modelového radu SONET, ktoré doteraz oslovovalo predovšetkým modely s geometricky prísnými rovnými líniami presklenia. Dizajnéri tradičného českého výrobcu interiérových dverí a zárubní spoločnosti SOLODOOR tak novými variantmi pridali prevedeniu modelového radu SONET na luxuse.

Drevo v kombinácii so sklom v čistom, jednoduchom dizajne pôsobí veľmi luxusne a moderne. Nové modely SONET 11 a SONET 12 boli inšpirované najpredávanejším radom spoločnosti SOLODOOR GABRETA, konkrétne modelom GABRETA 1, pre ktorý je typické oblúkové presklenie. U modelového radu SONET tak teraz máte na výber, či zvolíte rovné ostré línie, alebo dáte prednosť zaoblenému tvaru presklenia, ktorého viditeľná časť má v užšom prevedení šírku 5 cm (SONET 11) alebo v širšom prevedení 10 cm (SONET 12).

Pretože v prípade modelového radu SONET ide o dvere so vsadeným sklom, ktoré je súčasťou konštrukcie dverí, používa výrobca 8-milimetrové bezpečnostné sklo, ktoré odolá množstvu manipulácií vrátane prudkého zabuchnutia bez toho, aby sa sklo akokoľvek poškodilo.

Použitie bezpečnostného skla ale nijak nelimituje ponuku vzorov, na výber je z 8 variantov od priehľadného číreho skla, jemne zafarbeného do bronzova či siva, až po vzorované či diskrétne nepriehľadné presklenia. Naviac pri modeli SONET 1, kde je presklenie dostatočne široké, sa dajú zvoliť dizajnové pieskované vzory, a to hneď v siedmich rôznych motívoch. Pieskovanie dovolí tieto takmer presklené dvere vsadiť aj do miestností, kde vyžadujeme súkromie, ako napr. v kúpelni či v spálni.

Samozrejmosťou je výber aj z mnohých rôznych farieb a povrchov. Mimoriadnu odolnosť proti poškrabaniu, slnečnému žiareniu či vlhkosti zaručí špeciálny laminátový povrch CPL, ktorý vydrží veľkú záťaž a hodí sa i do verejných priestorov. Druhým variantom je potom štruktúrovaný SOLO 3D povrch, ktorý disponuje rovnakými vlastnosťami ako už spomenutý CPL laminát, unikátny je potom ale predovšetkým vďaka dokonalej imitácii prírodného dreva. Je tak skvelým kompromisom aj pre náročného zákazníka, ktorý požaduje vysokú kvalitu, odolnosť a autentický prírodný vzhľad.

Konštrukcia dverí SONET je tvorená smrekovým rámom a dvoma tvrdými drevovláknitými doskami, výplň potom tvorí z časti smrekový vlys a z časti papierová voština, teda špeciálny tvrdený papier poskladaný do tvaru včelích plástov.

Či vybraný model dverí perfektne zapadne do interiéru, si môžete vyskúšať na stránkach www.solodoor.cz, kde nájdete praktickú aplikáciu ako pre výber vhodného modelu dverí, tak aj vizualizáciu v priestore priamo u vás doma alebo v prednastavených interiéroch.
Solodoor_obývací pokoj_SONET 12

Spoločnosť SOLODOOR a.s. je tradičným, čisto českým výrobcom interiérových dverí a obložkových zárubní. Bola založená v roku 1997 ako nástupnícka organizácia Drevařské výroby SOLO Sušice a.s. Objem výroby v súčasnej dobe tvorí viac ako 250-tisíc interiérových dverí a 80-tisíc obložkových zárubní ročne. Spoločnosť zamestnáva okolo 200 zamestnancov a patrí medzi najväčsích zamestnávateľov v regióne. Okrem iného sa môže pýšiť aj známkou kvality CZECH MADE, ocenením, ktoré zohľadňuje nielen kvalitu výrobkov, ale aj pôsobenie firmy na životné prostredie, spotrebu energií či starostlivosť o zamestnancov. Kompletnú ponuku sortimentu a služieb a zoznam predajných partnerov nájdete na www.solodoor.cz