Zlepšite komfort svojho bývania s odsávačmi pár Siemens

Zlepšite komfort svojho bývania s odsávačmi pár Siemens

Siemens odsavac par_LF21BA552.jpg

Podoba životného priestoru prechádza veľkou premenou. Zatiaľ čo predtým mala každá miestnosť svoju konkrétnu funkciu, dnes sa rozdiely začínajú zotierať. Tento trend sa týka najmä kuchýň, kde sa kladú vysoké nároky predovšetkým na spotrebiče. Celý tento vývoj odrážajú nové luxusné odsávače pár značky Siemens. V multifunkčnom kuchynskom priestore sú ich tichý chod a vysoký výkon čistenia vzduchu dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Diskrétnu a zreteľnú podporu ponúka inteligentný koncept ich ovládania a túžbu po jasnom pracovnom prostredí a po väčšej úspore energie spĺňa inovatívne LED osvetlenie.

Nemecký spotrebiteľský časopis „Stiftung Warentest“ publikoval v máji 2013 zaujímavé údaje týkajúce sa porovnania nákladov na spotrebu halogénových žiaroviek a osvetlenia s technológiou LED v priebehu 15 rokov. Nákup halogénových žiaroviek, spotreba elektrickej energie a náklady na ich výmenu predstavovali celkovo 236 eur, zatiaľ čo za osvetlenie s technológiou LED sa za rovnaké obdobie zaplatilo len 72 eur. Tieto výsledky len potvrdzujú smer, ktorým sa značka Siemens vydala v oblasti nových odsávačov pár. Namiesto troch 20-wattových halogénových žiaroviek osvetľujúcich varný priestor v predošlých modeloch majú nové odsávače tri LED svetlá, pričom každé z nich spotrebuje len tri watty. Okrem výrazných úspor ponúka LED osvetlenie ďalšie výhody – zásluhou predpokladanej životnosti 20 rokov ich prakticky nebude treba meniť. Ďalším argumentom v prospech novej generácie pracovného osvetlenia je skutočnosť, že podľa nedávneho prieskumu dáva 94 percent spotrebiteľov v kuchyni prednosť jasnému svetlu. A ak sa má odsávač pár používať aj po varení ako zdroj svetla, vytvára funkcia stlmenia ešte domáckejšiu atmosféru…

Čistý vzduch zásluhou výkonnej technológie
Výkonný motor iQdrive ponúka vysoký výkon spolu s úsporami energie. V novom odsávači pár Siemens LF 21BA552 vo farbe antikoro/čierna dosahuje pri nastavení najvyššieho výkonu vetranie až 730 kubických metrov za hodinu a spoločne s novým zväčšeným filtrom odstraňuje paru a pachy mimoriadne rýchlo. Dvojvrstvový filter zvyšuje účinnosť spotrebiča a dokáže odstrániť až 99 percent mastnoty. Obe vrstvy nového filtra možno navyše ľahko umývať v umývačke riadu. Pri prevádzke s cirkuláciou vzduchu odstráni cleanAir modul nového odsávača pár až 95 percent pachov zásluhou svojej zväčšenej filtrovacej plochy a premení ich na čistý vzduch.

Tichý chod zvyšuje komfort kuchyne

Dnešné kuchyne sa menia z pracovného priestoru na životný. Vzhľadom na zväčšujúce sa využívanie kuchyne ako miesta spoločenského stretávania sa tak zvyšujú aj požiadavky na tichú a diskrétnu prevádzku odsávačov pár. Preto došlo v nových modeloch k spojeniu mimoriadne tichého ventilátora a špeciálnej protihlukovej izolácie. Táto kombinácia zaisťuje nehlučnú prevádzku so 62 dB(A) pri normálnom nastavení – a to je pre otvorený obývací priestor skutočná výhoda.

Automaticky ten správny výkon

Inteligentné ovládanie odsávača pár Siemens LF 21BA552 má dve nové funkcie. Zásluhou nastavenia powerBoost, keď sa dočasne zvýši rýchlosť ventilátora a výkon čistenia vzduchu na maximum, môžete rýchlo reagovať na nezvyčajne veľký objem pár. To je ideálne napríklad pri prudkom opekaní mäsa, keď sa mäso prvý raz dotkne rozpálenej panvice. Obsluhu odsávača zjednodušuje aj senzorová automatika, ktorá pomocou senzora kvality vzduchu meria skutočné množstvo pár nad pracovnou doskou a podľa toho automaticky prispôsobuje výkon odsávača. Túto funkciu stačí aktivovať len stlačením tlačidla „auto“, po skončení varenia sa funkcia automaticky po desiatich minútach vypne. Inteligentná technológia senzorovej automatiky zaručí, že spotrebujete len toľko elektrickej energie, koľko skutočne potrebujete.

Ostrovčekový odsávač pár Siemens LF 21BA552, 120 cm
Farba: antikoro/čierna
Cena: 1 703,92 €*
* Odporúčaná maloobchodná cena výrobcu. Táto cena je len orientačná, konečnú cenu produktu stanovia jednotliví predajcovia.
Siemens odsavac par_LF21BA552_3