Materiály budúcnosti už dnes – novinky v produktovom portfóliu spoločnosti RENOLIT

Materiály budúcnosti už dnes – novinky v produktovom portfóliu spoločnosti RENOLIT

Plast, azda ako žiaden iný materiál, spôsobil revolúciu v živote ľudí. Všade, kde sa kladú požiadavky na výnimočné vlastnosti materiálu, predovšetkým na jeho formovateľnosť odolnosť, flexibilitu, trvanlivosť a nízku váhu, všade tam sa uplatnia plastové fólie a výrobky spoločnosti RENOLIT. Významné postavenie majú aj dve novinky v produktovom portfóliu spoločnosti RENOLIT.

RENOLIT GORCELL – ľahké ako pierko
Ľahký stavebný materiál RENOLIT GORCELL je novinkou, ktorá sa uplatní v interiéroch, kde rozhoduje každý gram. Napríklad pri zariaďovaní interiérov karavanov alebo jácht. RENOLIT GORCELL vzniká kombináciou lepených kompozitných dosiek RENOLIT s ultraľahkou štruktúrou medového plástu. Výrobok tak dokáže odolať vysokému tlaku a zároveň je odolný proti vode. Tvarovaním materiálu za tepla možno vytvárať rôznorodé stavebné prvky, ktoré sú ľahké a zároveň vysoko odolné.
Povrch dosák RENOLIT GORCELL možno rozmanito zušľachťovať rôznymi povrchovými vrstvami, napríklad fleecom, fóliami odolnými proti poškrabaniu, rozličnými druhmi textílií alebo dekoratívnymi termolaminátmi. RENOLIT GORCELL je všestranne použiteľný, cenovo výhodný z hľadiska spracovania a zároveň je úplne recyklovateľný.
Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam nachádza uplatnenie v rozličných oblastiach použitia – od zariaďovania interiérov automobilov cez obloženie stien až po nábytok a podlahy a pod. Vlastnosti materiálu oceňuje aj odborná verejnosť. Renomovaná knižnica materiálov z New Yorku udelila výrobku v roku 2013 ocenenie výrobok mesiaca za výnimočné vlastnosti a vysoký potenciál pre budúcnosť.

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN – povrch s hlbokým reliéfom

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN je ďalším príkladom materiálu, ktorý už dnes sprístupňuje riešenia budúcnosti pre nábytkársky priemysel a zariaďovanie interiérov. Nový atraktívny materiál pre povrchy s výraznou 3D štruktúrou možno laminovať na rôzne materiály na báze dreva.
RENOLIT WOODSTOCKDESIGN sa skladá z WPC základu, ktorý je potiahnutý fóliou z programu RENOLIT ALKORCELL s razbou. Vďaka tomu možno už v procese výroby vytvoriť veľmi hlboké 3D štruktúry.
Skratka WPC znamená Wood Plastic Composite. Pod týmto označením sa ukrýva kombinácia polyolefínovej živice a drevenej múčky alebo celulóznych vlákien. Materiál WPC je termoplastický. Z tohto dôvodu naň možno ľahko aplikovať atraktívne razby, a tým dosiahnuť výnimočnú štruktúru povrchu.
Na zušľachtenie doskového materiálu s hrúbkou 2 milimetre sa používa dekoratívna fólia RENOLIT ALKORCELL, ktorú možno použiť buď ako vrchnú kryciu fóliu alebo ako adhéznu povrchovú vrstvu pre ďalšie lakovanie. Rúno na spodnej strane umožňuje použiť rozličné lepiace systémy.
Možnosti využitia tohto výrobku sú veľmi rôznorodé. Výborne sa hodí napríklad na čelné steny nábytku alebo na predajné pulty v obchodoch, prípadne na atraktívnu úpravu zadných stien presklených vitrín. Nové možnosti prináša aj do oblasti výroby kuchynských dvierok, pracovných dosiek či exkluzívnych nástenných a stropných panelov.
RENOLIT WOODSTOCKDESIGN neobsahuje halogénové zlúčeniny a zmäkčovadlá. Okrem toho sa pri výrobe RENOLIT WOODSTOCKDESIGN používajú pigmenty šetrné k životnému prostrediu.

Viac informácií získate na www.renolit.com