SOLÁRNE SVETLOVODY SOLARO DAY™

SOLÁRNE SVETLOVODY SOLARO DAY™

SOLARO DAY™ nie je tradičný tubusový svetlovod. Je to unikátny svetelný systém, ktorý ku svojej činnosti využíva prírodný ekologický zdroj energie – slnko, ktorý je úplne zadarmo a je nevyčerpateľný.
Solárny svetlovod Solaro Day™ svieti s vysokým výkonom cez deň, ale aj v noci napojením na sieťový elektrický zdroj 24V DC s veľmi nízkou energetickou spotrebou. SOLARO DAY™ využijete 24 hodín denne. Nahradí aj bežné klasické stropné svietidlá. Podporuje vašu nezávislosť.

UNIKÁTNOSŤ SLNEČNEJ ENERGIE
Za základný obnoviteľný energetický zdroj je považovaná energia slnka. Aktívne možno energiu slnka využívať pomocou fotovoltaického panelu, kedy je premieňaná na elektrinu. V SR sa hodnota intenzity slnečného žiarenia pohybuje v rozmedzí 950 – 1 340 kWh na m2 za rok. Počet slnečných hodín je v priemere 1 330 – 1 800 ročne.

POUŽITÍM SOLÁRNEHO SVETLOVODU SA STANETE NEZÁVISLÝMI

JEDINEČNOSŤ SYSTÉMU SOLÁRNEHO SVETLOVODU
Solárne svetlovody SOLARO DAY™ prenášajú a vydávajú svetlo všade tam, kde ho potrebujete a to hlavne, kde sa nedá použiť okno. Solárny svetlovod SOLARO DAY™ dokáže svetlo usmerňovať do tmavých priestorov a zvýšiť tým komfort a pohodlie používania vášho domu, bytu, kancelárie alebo úžitkovej haly. Solárne svetlovody SOLARO DAY™ nie sú limitované vzdialenosťou medzi solárnym panelom a miestom umiestnenia telesa osvetlenia – difúzorom. Solárne svetlovody SOLARO DAY™ nepotrebujú žiadne limitujúce a obmedzujúce tubusy. Solárny panel môže byť inštalovaný na južnej strane a svetlo na opačnom konci budovy, alebo na inom podlaží.

AKO SOLÁRNE SVETLOVODY FUNGUJÚ
Na strechu alebo na stenu umiestnime špeciálny solárny panel, ktorý absorbuje slnečné svetlo a to aj pri oblačnom počasí. Panel pretransformuje svetlo na bezpečné, nízke napájacie DC napätie. Toto napätie je pomocou vodiča (elektrického kábla) prenesené do osvetľovacieho simulátora SOLARO DAY™, ktorý vytvorí rovnaké spektrum, ako má denné svetlo (4 500 – 5 000 Kelvinov – farebná teplota svetla), ako ho poznáme pri prechode cez okno alebo tubus klasického svetlovodu a jeho svietivosť je 2 200 – 4 000 lumenov. Zásadný rozdiel je v tom, že nemusíte robiť veľké otvory do strechy, stropu alebo steny. Nie ste obmedzení vzdialenosťou medzi solárnym panelom a difúzorom. Keď bude napájanie iba zo solárneho panelu, intenzita osvetlenia bude kopírovať intenzitu slnečného svitu.

JEDINEČNOSŤ A EXKLUZIVITU solárneho svetlovodu SOLARO DAY™ zaisťuje nielen možnosť napojenia na sieťový elektrický zdroj a využitia 24 hodín denne, ale aj možnosť “vypnúť ” prívod svetla, ked ho nechceme.

AKO SA SOLÁRNY SVETLOVOD MONTUJE
Na strechu rovnú alebo šikmú, alebo na bočnú stenu sa (podľa návodu – je to jednoduchá stavebnica) umiestni solárny panel. V interiéri sa osadí svetelný difúzor, ktorý môže byť umiestnený na strope alebo na bočnej stene. Prevŕta sa otvor Ф10 mm, ktorým sa prevlečie prepojovací kábel, ktorým sa prepojí panel so svetlom. Na jeden solárny panel môže byť napojených aj viac difúzorov.

DO AKÝCH PRIESTOROV SA DÁ SOLÁRNY SVETLOVOD UMIESTNIŤ
Využitie osvetlenia SOLARO DAY™ je veľmi široké. Je nutné si uvedomiť, k čomu chceme solárny svetlovod použiť. Najčastejšie je to na presvetlenie: chodieb, schodísk, sociálnych zariadení, kancelárskych priestorov, skladov, výrobných a športových hál. Pretože nie ste obmedzení vzdialenosťou medzi solárnym panelom a difúzorom (na rozdiel od klasických tubusových svetlovodov), môžete použiť solárny svetlovod k osvetleniu pivníc a chodieb panelových a bytových domov, garáží, objektov s vysokým stropom a pod.

JEDINEČNOSŤ SOLÁRNEHO SVETLOVODU SOLARO DAY™
· totožné spektrum svetla ako má denné svetlo: 4 500 – 5 000 Kelvinov
· vytvorí rovnaké svetlo ako tradičné tubusové svetlovody – zraková pohoda
· prekonáva tradičné svetlovody za zhoršených svetelných podmienok – zamračená obloha
· na jeden solárny panel je možné napojiť viac svietidiel – 2, 3, 4
· neprenáša žiadne škodlivé UV žiarenie – neblednú koberce, nábytok a pod.
· jednoduchá montáž
· nie ste obmedzení vzdialenosťou a ani podlažím medzi panelom a difúzorom
· nie sú potrebné žiadne veľké stavebné úpravy “stavaním tubusu”, veľké otvory do strechy a stropu a pod.
· nedochádza k zatekaniu ani kondenzovaniu vzdušnej vlhkosti
· nedochádza k tepelným stratám vplyvom tepelného “mostu” – NULOVÁ STRATA
· možnosť využitia 24 hodín denne
· možnosť “zhasnutia” solárneho svetlovodu i počas dňa – spánok v spálni
· dlhá životnosť a záruka
· podporuje nezávislosť, šetrí energiu, chráni životné prostredie

NARDOM spol. s r. o., Dukelská 25, 900 01 MODRA
T/F +421 (0)33 6472607, GSM +421 (0)907 453057
e-mail: nardom@nardom.sk
www.nardom.sk