Revolučná novinka v rodine robotických pomocníkov iRobot – prvý robotický mop na svete – Bravo, Braava!

Revolučná novinka v rodine robotických pomocníkov iRobot – prvý robotický mop na svete – Bravo, Braava!

Tak teraz už naozaj môžete zabudnúť na upratovanie! Rodina robotických pomocníkov iRobot to hravo urobí za vás. Roomba dôkladne povysáva, Scooba dokonale poumýva a dezinfikuje a revolučná novinka – prvý robotický mop dlážky šetrne a zároveň efektívne vyleští.

Vďaka mopovaciemu iRobotu Braava 380 budú vaše podlahy stále čisté. Stačí dlážky dôkladne povysávať a robotický mop ich vyleští nasucho alebo navlhko podľa toho, ako sa rozhodnete. Je to celkom jednoduché – stačí na čistiacu hlavu založiť handričku z mikrovlákna, položiť mop na dlážku a spustiť mopovanie. Braava systematicky poupratuje celú podlahu a s pomocou pokročilej robotickej technológie si zapamätá miesta, kde už bola, a ktoré je ešte potrebné upratať. Upratovanie môžete prerušiť – na výmenu handričky alebo doplnenie čistiaceho roztoku – inteligentný robot pomocou domácej GPS navigácie NorthStar doupratuje zvyšok miestnosti. Potom sa vráti na miesto, odkiaľ začal upratovať.

MC_130919_irobot_5557_cierna

NA VŠETKY DRUHY PODLÁH
Poradí si so všetkým druhmi pevných podláh a pracuje tak potichu, že môžete pri nej nerušenie pracovať, telefonovať či sledovať televízny program. Tvar iRobota Braava a prepracovaný navigačný systém domáceho GPS zabezpečia dôkladné upratanie celého priestoru. Vyleští dlážku pod nábytkom, aj popri stenách, vyhne sa koberčekom a nespadne zo schodov.
Na mopovanie nájdete v balení dve originálne handričky z mikrovlákna, na leštenie nasucho i navlhko. Ak sa zašpinia, jednoducho ich vyperiete v práčke. Batéria modelu iRobot Braava 380 vydrží mopovanie nasucho až 93 m² (4 hodiny) a navlhko niekoľko cyklov po 33 m² (2,5 hodiny).
Kompletná rodina robotických pomocníkov do domácnosti nielen dokonale poupratuje celý byt, ale ušetrí vám kopu času, ktorý môžete venovať partnerovi, rodine, priateľom či vlastným koníčkom. S iRobotom je upratovanie v domácnosti naozaj hrou!


Čo ste o spoločnosti iRobot nevedeli
1. Spoločnosť iRobot bola založená v roku 1990 dvoma americkými špecialistami na robotiku, inžiniermi Colinom Anglem a Helen Greinerovou pôsobiacimi na Massachusetts Institute of Technology, a ich univerzitným profesorom Dr. Rodneym Brooksom. Cieľom bolo uviesť roboty do reálneho života.

2. iRobot podporuje jedinečný vzdelávací program určený pre študentov základných a stredných škôl s cieľom vzbudiť záujem o kariéru v robotickom priemysle.

3. Členovia tímu iRobot spolupracovali s NASA, a získali významné ocenenie NASA Achievement Award za dizajn a riadené správanie prieskumného vozidla, ktoré skúmalo Mars v roku 1997.

4. Po páde World Trade Centra (WTC) v roku 2001 boli historicky prvýkrát zapojené do civilnej záchrannej akcie roboty. Šikovné PackBoty od iRobotu sa dokázali dostať na miesta pod troskami, kam by sa záchranári a ani psi nedostali. Ich úlohou bolo nájsť obete a zmapovať statiku trosiek.

5. iRobot Seaglider monitoroval ropnú škvrnu v Mexickom zálive počas katastrofy v roku 2010. Zbieral údaje o teplote, slanosti a iných vlastnostiach morskej vody v hĺbke do 1 km. Na základe týchto údajov mohli potom vedci lokalizovať ropné škvrny a vypočítať ich predpokladanú trajektóriu.

6. Po úniku radiácie vo Fukushime v roku 2011 bolo potrebné preskúmať stav reaktorov zvnútra. Človek by v takých podmienkach sotva prežil, preto boli do akcie nasadené dva iRobot PackBoty, na ktoré vedci pripevnili kamery, aby tak získali okrem základných údajov aj obraz o tom, ako to v reaktore vyzerá. PackBoty boli vybavené aj vysávacím príslušenstvom, ktorým vysávali rádioaktívny prach z reaktorov.

7. Od roku 2002, keď bola na trh uvedená prvá Roomba, sa podľa štatistík iRobotu vo svete predalo už viac ako 8 miliónov kusov iRobotov do domácností.

8. Horúca novinka, ktorá sa čoskoro objaví aj u nás – robotický umývač podláh iRobot Scooba 230 získal prestížne ocenenie Red Dot 2012 za dizajn a kvalitu v kategórii produktový dizajn.