EkoštýlEcover prichádza s revolúciou v ekologickom čistení - nahradil palmový olej absolútne prevratným olejom z rias

Vložené 14.4.2014 10:40   |   Kategória EKO drogéria

Ecover prichádza s revolúciou v ekologickom čistení - nahradil palmový olej absolútne prevratným olejom z rias

Ako súčasť dlhodobej snahy úplne nahradiť palmový olej a olej z palmových jadier v celej výrobe spoločnosti, použila spoločnosť Ecover ako úplne prvá v tekutom pracom prostriedku olej z rias. Tento krok predstavuje medzník v celosvetovom ťažení za ochranu dažďových pralesov, zníženie uhlíkových emisií a väčšie využívanie lokálnych zdrojov.

Čítaj viac »

V Ekohre sa za prvé tri týždne vyzbieralo 4 000 000 plastových fliaš!

Vložené 11.3.2014 9:40   |   Kategória EKO obnoviteľné zdoje a energie

V Ekohre sa za prvé tri týždne vyzbieralo 4 000 000 plastových fliaš!

Počas prvých troch týždňov trvania „Ekohry boli do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdané 4 000 000 plastových fliaš od nápojov. V Ekohre súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 €!

Čítaj viac »

TETRA PAK ZÍSKAL OCENENIE ZA VYNIKAJÚCI OBALOVÝ DIZAJN

Vložené 28.2.2014 13:59   |   Kategória EKO výživa – biopotraviny

TETRA PAK  ZÍSKAL OCENENIE ZA VYNIKAJÚCI OBALOVÝ DIZAJN

Spoločnosť Tetra Pak®, svetový líder v oblasti spracovania potravín a obalových riešení, získal na Medzinárodnom fóre obalového dizajnu 2014 víťazné ocenenie. Svetovým víťazom sa stal aseptický kartónový obal na mlieko Tetra Evero Aseptic. Porota v zložení 50 medzinárodne uznávaných odborníkov hodnotila inovatívnu koncepciu, atraktívny vzhľad, jednoduchosť manipulácie a vplyv na životné prostredie.

Čítaj viac »

Ekohra prekonáva najsmelšie očakávania

Vložené 21.2.2014 11:40   |   Kategória EKO obnoviteľné zdoje a energie

Ekohra prekonáva najsmelšie očakávania

Počas prvých troch dní trvania „Ekohry“ bolo do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdaných takmer 600 000 plastových fliaš od nápojov. V „Ekohre“ súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 €!

Čítaj viac »

EkoFond podporuje vzdelávanie stavbárov v rámci projektu Build-up Skills Slovakia

Vložené 18.11.2013 14:55   |   Kategória EKO obnoviteľné zdoje a energie

EkoFond podporuje vzdelávanie stavbárov  v rámci projektu Build-up Skills Slovakia

EkoFond, neinvestičný fond, v spolupráci s partnermi, dnes usporiadal odbornú konferenciu v rámci aktivít medzinárodného projektu Build-up Skills Slovakia, v priestoroch svojho zriaďovateľa spoločnosti SPP. Tento vzdelávací projekt má pomôcť robotníkom, remeselníkom a inštalatérom technických zariadení budov pracujúcim na stavbách lepšie zvládnuť výzvy zelenej ekonomiky najmä v oblasti zvyšovania energetickej efektívnosti, využitia obnoviteľných zdrojov energie a nových, progresívnych technológií a materiálov.

Čítaj viac »

SOLO DLHÉ ZÁPALKY OCENIA NIELEN MILOVNÍCI SVIEČOK

Vložené 12.11.2013 12:45   |   Kategória EKO drogéria

SOLO DLHÉ ZÁPALKY OCENIA NIELEN MILOVNÍCI SVIEČOK

Zatiaľ čo naši prapredkovia prácne treli špeciálne drievka, pokým nedosiahli teplotu, pri ktorej sa drievko vznietilo, alebo kresali kremeňom, my máme zakladanie ohňa veľmi uľahčené. Stačí si vybrať tie správne zápalky tradičnej značky SOLO a škrtnúť. Záleží len na nás, či dáme prednosť klasickým zápalkám, dlhším desaťcentimetrovým, ktoré sa výborne hodia napríklad na zapaľovanie sviečok, či dvadsaťcentimetrovým krbovým, vďaka ktorým ľahko dosiahneme s plamienkom pod pripravené polienka. Všetky zápalky SOLO naviac patria do kategórie bezpečnostných zápaliek, čo znamená, že hlavičku je možné zapáliť len škrtnutím o škrkátko.

Čítaj viac »

Novinka Ecover ZERO – poteší alergikov a každú citlivú pokožku

Vložené 24.10.2013 15:50   |   Kategória EKO drogéria

Novinka Ecover ZERO – poteší alergikov a každú citlivú pokožku

Alergia je dnes bežným celoživotným problémom mnohých z nás. Zoznam alergénov je dlhý – peľ, roztoče, prach, farbivá, parfumy či rôzne chemické látky, ktoré sa bežne používajú v čistiacich prostriedkoch či kozmetike. Nebezpečné sú najmä pre tých, ktorý trpia ochoreniami dýchacích ciest ako je astma, rôznymi alergiami či pre ľudí s citlivou pokožkou vrátene našich najmenších.

Čítaj viac »

MODERNÉ ZAPAĽOVAČE SOLO UĽAHČIA ZAKLADANIE OHŇA AJ BEZ TRIESOK

Vložené 19.9.2013 10:40   |   Kategória EKO bývanie

MODERNÉ ZAPAĽOVAČE SOLO UĽAHČIA  ZAKLADANIE OHŇA AJ BEZ TRIESOK

Pre tých z nás, ktorí si nepotrebujú dokazovať skautské schopnosti pri zakladaní ohňa v krbe či kachliach, ponúka tradičná česká značka SOLO pomoc v podobe prírodných ekologických zapaľovačov, s ktorými založíte oheň za každého počasia. Tri nové produkty sú vyrobené z obnoviteľných materiálov bez akejkoľvek záťaže prírody. Ich horenie je celkom bez zápachu a sadzí. Využiť sa dajú pri zapaľovaní dreva, brikiet aj uhlia. Oproti petrolejovým je trojica ekologických zapaľovačov odporúčaná výrobcami krbových kachlí, pretože nepoškodzujú liatinové vnútro kachlí.

Čítaj viac »

<< Späť | 1 2 3 | Ďalšie >>

Záhrada a BÝVANIE

 

IDEA

 

Kontakt

Najnovsie.sk prevádzkuje spoločnosť
Q-MEDIA
Adresa:
Q-MEDIA, Thurzova 16,
036 01 Martin
Tel.: +421 43 4132926
FAX: +421 43 4132926
E-mail: najnovsie@najnovsie.sk