Aký kávovar na kapsule si vybrať?

Aký kávovar na kapsule si vybrať?

V živote každého, kto miluje chuť kávy, raz nastane okamih, keď si povie, že si chce svoju kávu dopriať na vysokej úrovni. Dobre vieme, že káva pripravená strojom je oveľa chutnejšia a voňavejšia ako bežná zalievaná káva. Do domácností, kancelárií i kaviarní si je z čoho vyberať.

Jednoduché i profesionálne kávovary
Kávu možno pripraviť z pomletých kávových zŕn, ale i kapsúl. Niektoré kávovary sú však prispôsobené aj príprave nápoja z mletej kávy, aj príprave nápojov z kapsúl. V prípade kávovarov na kapsule si viete vyberať spomedzi lacnejších a jednoduchších kávovarov, ale i drahších, no zato profesionálnejších typov, ideálnych do stravovacích zariadení, kaviarní či barov. Kávovary pripravia lahodné espresso i iné druhy nápojov. Do domácich kuchýň, zasadačiek či kancelárií sú vhodnejšie menšie druhy kávovarov s nastaviteľnou mriežkou pre akúkoľvek výšku šálok. Niekto si vychutná iba taký nápoj, ktorý má veľký objem alebo je pripravený do obľúbenej šálky. Automatické kávovary sa postarajú o lahodné espresso z podov z ekologického filtračného papiera, umožnia nastaviť objem i teplotu nápoja. Hravo ich zvládnu používať i laici. Kávovary na kapsule majú moderný a príťažlivý dizajn, vďaka čomu ľahko zapadnú do každého interiéru. Medzi profesionálnymi kávovarmi natrafíte napríklad aj na také, ktoré obsahujú dve a viac jednotiek, čo je ideálne, pokiaľ potrebujete pripraviť viacero káv naraz. Integrovaný systém na prípravu studenej i teplej mliečnej peny rýchlo našľahá mlieko, ktoré sa môže stať súčasťou receptúr s kávovým základom.

Kapsuly do kávovarov
Kávovary na kapsule umožňujú pripraviť kávu z ekologických kapsúl, tzv. podov. Keďže sa vo svete čoraz viac zdôrazňuje nutnosť šetriť životné prostredie, táto inovácia je veľmi vítaná a medzi ľuďmi obľúbená. Pody sú vhodné na prípravu kofeínových aj bezkofeínových káv, čajov a cereálnych nápojov, bohatých na vápnik a fosfor. Vďaka kávovaru na kapsule si môžete dopriať osviežujúci čierny čaj s citrónom, kávu s príchuťou čokolády, guarany, vanilky či lieskových orieškov alebo kávu z toľko propagovaných nepražených kávových zŕn. Podľa aktuálnej chuti si môžete profesionálne, jednoducho, rýchlo a hygienicky pripraviť akýkoľvek nápoj, predpokladom však je vlastniť jednotlivé kávové kapsule. Čím viac príchutí si zaobstaráte, tým väčší výber pre vás, vaše návštevy i zákazníkov. Každý ocení, že nemusí stále piť iba klasické espresso.