Mužská a ženská sexualita. Čo všetko vám stačí na rýchle vzrušenie?

Mužská a ženská sexualita. Čo všetko vám stačí na rýchle vzrušenie?

V súčasnosti už nie je sex tak výrazné tabu. Oveľa viac sa o ňom diskutuje a hovorí, čo je samozrejme dôležité aj pre zdravý psychický vývoj človeka a jeho uspokojenie. Je predsa len prospešné, keď poznáme prostriedky a služby, ktoré nám v niektorých problémových situáciách dokážu život naopak spríjemniť.

Prečo by sme ju nemali potláčať
Vyhneme sa tak poruchám, ktoré môžu znepríjemňovať život ostatným obyvateľom. Práve z „tabuizovania“ niektorých tém veľmi často vznikajú poruchy správania sa v oblasti osobného uspokojenia. Okrem toho sex je prospešný aj pre naše zdravie. Nie len, že prekrví naše telo, postará sa o správne funkcie mozgu a vyváženosť emócii.
Ženská a mužská sexuálna stránka je však rozdielna. Žena potrebuje na svoje uspokojenie a vzrušenie oveľa viac času a nedokáže sa pritom ubrániť emóciám. Mužom to naopak ide oveľa rýchlejšie, čoho dôkazom je, že oveľa viac vyhľadávajú formu erotickej zoznamky.

Ktoré veci pomáhajú?
Nie vždy  a v každom veku to tak bezproblémovo funguje. Najmä muži vo vyššom veku majú problémy s erekciou, ktorá ich potom v týchto prirodzených činnostiach môže obmedzovať. Aj takéto situácie sa potom ale dajú riešiť. Aj na podporu chute do sexu existuje v dnešnej dobe niekoľko účinných prostriedkov.

Ako je to v závislosti  od pohlavia
Podľa výskumu amerických psychológov muža najviac vzrušujú erotické filmy, teda porno, ktoré dokáže byť niekedy účinnou náhradou Viagry. V podstate by to mohlo znamenať aj ten fakt, že muž si občas potrpí na zmenu, ktorá ho zrejme viac vzrušuje.

Ženská sexualita je iná a potrebuje svoj príbeh. Tiež sa zistilo, že mladší muži uprednostňujú sex so ženami po 40. Pri bežnom nadväzovaní kontaktov nerozhoduje ani tak štíhla postava a vzhľad. Stredné postavy sú v priemere pre mužov viac atraktívne. To všetko znamená, že každý človek si musí nájsť svoje hlavné stimuly, ktoré ho dostanú do požadovanej hladiny.