Takto jednoducho vám to pôjde s podlahovým vykurovaním

Takto jednoducho vám to pôjde s podlahovým vykurovaním

Nech už sa rozhodnete akokoľvek výber správneho vykurovania je dôležitý z niekoľkých dôvodov. V prvom rade ide o zachovanie optimálnej tepelnej zotrvačnosti v dome počas konkrétneho ročného obdobia. Následne je dôležitá energetická úspora a zníženie nákladov. Ak neviete, ktorý typ vykurovania vám všetky spomínané veci zaistí najlepšie, prečítajte si nasledujúce riadky.

Základné parametre, ktoré vám pri výbere pomôžu
Základom každého vykurovania je zdroj energie, ktorý sa ďalej šíri. Pri súčasnom podlahovom kúrení môžete využiť takmer všetky druhy, no najčastejšie sa aplikujú teplovodné a elektrické. Podlahové kúrenie je vkladané pod krytinu, teda pred jeho inštaláciou si zvážte, ktoré plochy v danej miestnosti budú trvalo zastavané a nepotrebujú teplo. Napríklad miesto pod kuchynskou linkou, alebo niektoré skrine.

Nutný je certifikát
Podlahové kúrenie možno kombinovať s každým typom podlahových krytín, nie je potrebné pokladať iba dlažbu, vybrať si môžete plávajúcu podlahu, kusový koberec s krátkym vlasom, linoleum či parkety. Dôležité je, aby mali certifikát, že sú pre podlahové kúrenie vhodné.

Pre dosiahnutie dobrých výsledkov je vhodné zaistiť izoláciu povrchu zo spodnej strany a tiež nezabudnite na optimálnu hrúbku náteru. Podlahové vykurovanie sa zalieva špeciálnou vrstvou, ktorá by mala byť nanášaná vo výške 45 – 60 mm. V niektorých prípadoch sa vyhrievanie aplikuje aj na bočné steny. Typ stenového vykurovania tak môže byť tiež veľmi vhodný. Vždy záleží od preferencií majiteľa a celkového charakteru stavby. Ešte jedna dôležitá rada na záver, aj keď sa možno považujete za domáceho majstra, pri inštalácií podlahového vykurovania si určite zavolajte spoločnosť, ktorá má v tom dlhoročnú prax.