Najnovšie trendy v oblasti estetickej chirurgie

Najnovšie trendy v oblasti estetickej chirurgie

Plastická chirurgia sa v poslednej dobe značne rozvíja a dostáva sa bližšie k tým pacientom, ktorí bývajú ďaleko od veľkých centier. Veľký počet ambulancií plastickej chirurgie je toho príkladom, pretože ako prvé v regióne poskytujú široké spektrum zákrokov liečebných, tak aj čisto kozmeticko – estetických.

Ak by ste si chceli aj vy niektorý z nich nechať na svoje telo aplikovať, pretože túžite po dokonalej postave, ktorá vynikne v erotickom body, mali by ste si urobiť malý prieskum toho, čo ktorá vec znamená a ako by ste mohli dosiahnuť tento želaný výsledok. V nasledujúcich riadkoch sa vám aspoň z časti pokúsime niektoré možnosti preto viac priblížiť.

Plastická chirurgia alebo drobná rekonštrukcia
Na začiatok si je dobré pripomenúť, že väčšinou každá takáto ambulancia a klinika poskytuje dve základné metódy úprav:

– spektrum výkonov estetickej plastickej chirurgie
– spektrum výkonov rekonštrukčnej plastickej chirurgie

Podľa toho, aký problém potrebujete vyriešiť, sa zaraďujete do konkrétnej kategórie. Logicky z toho vyplýva, že tie menej bolestivé, často neinvazívne (bez zásahu) spadajú do bežnej plastickej chirurgie rekonštrukčných úkonov, ktoré sa špecializujú na drobné korekcie, elimináciu kožných výrastkov a jemnú úpravu niektorých partií tela a tváre. Sem môžeme zaradiť vyhladenie vrások pomocou lasera, botoxu a kyseliny hyalurónovej. Samozrejme okrem iných korekcií sa sem radí aj oprava jaziev a iných kožných defektov.

Pre váš spokojný život
V súčasnej dobe je veľmi populárna laserová epilácia, ktorá sa jednoducho zbaví nepríjemných chĺpkov na  konkrétnych častiach tela. Ide o ich odstránenie aj s korienkom, takže riešenie by to malo byť trvalé. Ak by ste trendom estetickej a plastickej chirurgie trochu viac podľahli, uvedomte si, že niektoré prirodzené funkcie kože a tela sa nedajú vždy dokonale korigovať. Prípadnú nespokojnosť si potom nespájajte s kvalitou centra, ktoré sa na tieto zákroky špecializuje.