Najjednoduchší spôsob, ako uzavrieť havarijné poistenie

Najjednoduchší spôsob, ako uzavrieť havarijné poistenie

Havarijné poistenie mnohí šoféri mylne považujú za zbytočné. Myslia si, že povinné zmluvné poistenie, nariadené zákonom, kryje všetky škodové udalosti, ktoré sa im na ceste môžu prihodiť. To je pravda len čiastočne. PZP pokryje škodu, ktorú spôsobíte vy na inom vozidle. Ale kto zaplatí škodu na vašom aute? Práve na to slúži havarijné poistenie.

Havarijné poistenie predsa nie je povinné…
To je pravda, ale treba si uvedomiť, že havarijným poistením chránime najmä seba a svoje auto. Zdanlivé výhody a ušetrené peniaze po neuzatvorení poistenia sa veľmi rýchlo môžu zmeniť na seriózny problém. Havarijné poistenie totiž nechráni vaše auto len pred škodou, ktorú spôsobíte pri jazde vozidlom. Pokrýva aj poškodenie živlami, vandalizmom, škodu spôsobenú hlodavcami a niektoré balíky aj krádež. Ak hľadáte kalkulačku a chystáte sa zrátať si, či sa vám havarijné poistenie oplatí, rýchla odpoveď znie, že áno.
Pri cenách vozidiel a ich komponentov je viac než jasné, že kúpa nového nárazníka alebo inej časti vozidla, rovnako ako služby v autodielni, vás nevyjdú vôbec lacno. Ak by ste niečo také mali hradiť z vlastného vrecka, v peňaženke to urobí poriadny prievan.

Na pomoc prichádza internet
Asi nie je veľmi prekvapujúce, že cesta k najlacnejšiemu havarijnému poisteniu vedie cez internet. Poisťovní je priveľa, hľadať to najvýhodnejšie by sa mohlo časovo dosť natiahnuť. A keďže sa hovorí, že čas sú peniaze, neriskujte a vyskúšajte jednoduchší spôsob. Rovnako, ako si môžete vyhľadať a uzatvoriť najlacnejšie online PZP, tak aj havarijné poistenie si dokážete vyhľadať a uzavrieť bez toho, aby ste vôbec vyšli z bytu alebo domu.

Najlepší spôsob je jednoznačne porovnanie na základe zvolených kritérií. Hodila by sa nejaká kalkulačka, do ktorej zadáte potrebné údaje a ona sama nájde relevantné ponuky, však? Dobrá správa je, že taká kalkulačka existuje. Superpoistenie.sk túto službu poskytuje. Vďaka tejto šikovnej pomôcke si ľahko vyhľadáte a uzavriete havarijné poistenie online.