Splatto! Hra pre všetkých škodoradostných hráčov

Splatto! Hra pre všetkých škodoradostných hráčov

Novinka z dielne Piatnik pochádza od autorov Garretta J. Donnera a Michaela S. Steera, ktorí prišli s hrou kombinujúcou plastelínu, hraciu dosku a 50 farebných kariet s číslicami, farbami či Splatto inštrukciami. Cieľom hry je po hracej doske prejsť do cieľa s dvomi figúrkami, ktoré si hráči vymodelujú z plastelíny, a to podľa kariet, ktoré si potiahnu.

„Zábava sa začína, keď cestou do domčeka po hracej doske natrafíte na súperovu figúrku. Jednoducho ju môžete rozpľasnúť priamo na hracej doske, kde zostane prilepená až do konca hry,“ vysvetľuje podstatu hry Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik. Vyhráva ten hráč, ktorý ako prvý privedie svoje dve figúrky do svojho domčeka. Celkovo si môže hráč vymodelovať až 8 figúrok z plastelíny, štyri postaví na štartovaciu čiaru a zvyšok si nechá stranou. Tie môže použiť v prípade, keď jeho figúrka zostane rozpľasnutá na hracej doske.

Alergických reakcií na plastelínu sa rodičia báť nemusia. Plastelína je vyrobená v súlade s bezpečnostnými predpismi, z jemného materiálu, ktorý sa dá z hracej dosky ľahko odstrániť, navyše s prídavkom včelieho vosku a potravinových aditív. Je vhodná aj pre celiatikov. Navyše, plastelína je mimoriadne obľúbená pre svoje žiarivé farby a je možné ju veľmi ľahko z hracej dosky odstrániť. Výrobca odporúča hraciu dosku občas pretrieť vlhkou utierkou.

Keďže hry Piatnik sú vyrábané v spolupráci s pedagógmi a psychológmi, precvičujú nielen jemnú motoriku, pri hre Splatto! sa deti učia prehrávať a prijímať nepríjemné porážky. Hra je určená pre 2-4 hráčov.