Ako správne nosiť legíny

Ako správne nosiť legíny

Ženy sú rôzne, niektoré milujú elegantné šaty, iné sa lepšie cítia v pohodlnejších a menej formálnych odevoch. Veľkým hitom sa v posledných rokoch stali legíny, ktoré sú prakticky univerzálnym kúskom nechýbajúcim v žiadnom šatníku. Kúsok, ktorý môžete nosiť do práce, posilňovne, do divadla, ale aj na behanie. Čo by ste však mali vedieť o legínách a o tom, ako ich správne nosiť?

Legíny a dlhší top
Jednou z najobľúbenejších a veľmi štýlových kombinácií sú legíny s dlhším topom. Na vrch si môžete dať elegantnejšiu blúzku či košeľu, ktorá vám zakryje zadok a bude vám približne do polovice stehien. Ak si k tomuto outfitu obujete kožené topánky chelsea, oxford alebo elegantnejšie sandálky, môžete ísť takto nahodená aj na oficiálnejšiu udalosť. Je však dôležité, aby ste to neprekombinovali – ak máte vzorované legíny, vrch musí byť jednofarebný a platí to aj opačne – ak je top vzorovaný, legíny musia byť jednofarebné.

Legíny a kratší top

Krátky top sa k legínám veľmi nehodí, pretože platí pravidlo o tom, že ak nosíte legíny, zadoček by ste mali mať vždy prikrytý. Kombinácia legín s kratším topom je super do posilňovne či na behanie, no nie do spoločnosti. Ak ste sa však rozhodli, že táto kombinácia je pre vás ako stvorená, vyberte si hrubšie legíny, ktoré nebudú prezrádzať, aký typ spodného prádla máte dnes na sebe. Ideálne sú také, ktoré sa viac podobajú nohaviciam – kožené legíny, hrubé látkové alebo populárne jeggins.

Zabudnite na tieto kombinácie:
• Kombinácia legín a mikiny je do spoločnosti nevhodná,
• legíny a krátky top, ktorý odhaľuje zadoček, pôsobia vulgárne,
• kombinácia vzorovaných legín a vzorovaného topu je zlá,
• presvedčte sa o tom, že vám cez legíny nepresvitá spodné prádlo,
• legíny nie sú vhodné pre každý typ postavy.

Ak sa budete držať týchto rád, legíny sa stanú vašim neoceniteľným spoločníkom a univerzálnym pomocníkom v šatníku.