Príprava dreva na zimu: Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru?

Príprava dreva na zimu: Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru?

Sekery štvrtej generácie Fiskars skvelo padnú do ruky a sú prakticky nezničiteľné. Majú inovatívnu rukoväť s 3D štruktúrou, ktorá im umožňuje bezpečnejší a rýchlejší švih. Tiež lahodia oku: získali prestížne ocenenie za dizajn „Red Dot Award“.

Fiskars sekery majú optimálny pomer hmotnosti čepele a dĺžky topora. Ten je vyrobený z ľahkého a odolného materiálu FiberComp™ a má patentovanú 3D rukoväť. Štruktúra rukoväte pomáha odvádzať vlhkosť a zvyšuje bezpečnosť pri švihu. Umožňuje lepšie kontrolovať smer a sústrediť sa na samotný švih namiesto toho, aby ste energiou a pozornosťou plytvali na udržanie nástroja v rukách. Pokiaľ sekáte často, oceníte praktickú nezničiteľnosť sekery, ktorú Fiskars garantuje 25-ročnou zárukou.

Ako si vybrať tú správnu sekeru?

Test veľkosti
Fiskars má v ponuke viacero veľkostí sekier a nie je to náhoda. Niektorí si možno mylne myslia, že čím väčšia sekera, tým väčší štiepací výkon. Nie je to však pravda. Sekera by vám mala v prvom rade padnúť do ruky, aby ste pri štiepaní namiesto sily využili jej švih.
Správnu veľkosť sekery spoznáte tak, že keď ju uchopíte tesne pod čepeľou, dáte si ju rovnobežne s rukou a kolmo k trupu, rukoväť sekery by mala siahať presne po začiatok vašej paže. Ak je dlhšia, je potrebné zvoliť menšiu veľkosť.

Test hmotnosti
Aj hmotnosť sekery zohráva dôležitú úlohu pri jej efektívnom využití. A zistiť, či ste zvolili tú správnu, je opäť veľmi jednoduché. Ruku nechajte voľne spustenú vedľa trupu, ľavou rukou si pravú podoprite v oblasti lakťovej jamky a uchopte sekeru za rukoväť. Ak ju dokážete zodvihnúť o 180 stupňov, sekera má správnu hmotnosť. Ak nie, siahnite po ľahšom modeli a vyskúšajte postup ešte raz.

Spoľahlivá, bezpečná a presná
Sekery Fiskars sú v porovnaní s tradičnými drevenými sekerami bezpečnejšie a príjemnejšie na použitie. Tomu, aby vám sekera nevykĺzla z ruky a nedošlo k nehode, bráni zahnutý koniec topora. Inovatívna 3D rukoväť zase zvyšuje kontrolu a rýchlosť švihu. Dvakrát tvrdené ostrie sekery zvyšuje odolnosť a uľahčuje ostrenie. Pri sekaní sa navyše nemusíte báť, že by vám čepeľ mohla z topora vypadnúť, pretože je doň napevno zaliata. Pre ľahké a bezpečné ukladanie sekier vytvoril Fiskars špeciálne plastové obaly.

Príprava dreva na zimu nikdy nebola jednoduchšia
So správnou sekerou v ruke sa stane z povinnosti zábava. Uľahčiť prácu vám pomôžu aj jednoručné kliešte na prácu s klátmi a polenami. Špeciálny mechanizmus umožňuje ľahkým trhnutím smerom nahor zovretie nákladu a naopak, pri položení automatické otvorenie a uvoľnenie nákladu. Naostrené špičky a vlastná váha nákladu znemožňujú vyšmyknutie zo zovretia klieští. Bezpečné a komfortné uchopenie zaručuje masívna protišmyková rukoväť. Pri práci môžete kliešte kombinovať s hákom na kláty Fiskars.

Skvelou pomocníčkou pri manipulácii s drevom bude pre vás aj sapína z radu WoodXpert určená na prenášanie, zdvíhanie a manipuláciu s guľatinou. Vďaka nej budete drevo bez námahy a jednoducho otáčať a prehadzovať. Ergonomicky tvarované porisko, perfektné vyváženie a ostrý hrot vám uľahčia prácu a ušetria váš chrbát od zbytočnej námahy.

Takto sa s pomocníkmi Fiskars stane príprava dreva zábavnejšou, bezpečnejšou a rýchlejšou.