Fiskars X-series

Fiskars X-series

Prichádza nová éra v oblasti sekania dreva
Nové sekery štvrtej generácie Fiskars skvelo padnú do ruky a sú prakticky nezničiteľné. Majú inovatívnu rukoväť s 3D štruktúrou, ktorá im umožňuje bezpečnejší a rýchlejší švih. Tiež lahodia oku: získali prestížne ocenenie za dizajn „Red Dot Award“.

Sekanie dreva ešte nikdy nebolo také presné a účinné
Fiskars vyvinul nový rad sekier tak, aby vyhovovali ľuďom rôzneho vzrastu, sily, schopností a skúseností. V rozšírenom sortimente si tak každý môže vybrať presne tú pre seba.

„Nový model sekery X21 je určený pre tých, ktorí ju používajú veľmi často a vyžadujú vynikajúci štiepací výkon. Preto sme sa zamerali na maximalizáciu rýchlosti švihu a zvýšili ovládateľnosť sekery,“
hovorí Petteri Masalin, vedúci výskumu a vývoja Fiskars.

Fiskars sa pri vývoji novej sekerky zameral na optimálny pomer hmotnosti čepele a dĺžky topora. Ten je vyrobený z ľahkého a odolného materiálu FiberComp™ a má novú patentovanú 3D rukoväť. Štruktúra rukoväte pomáha odvádzať vlhkosť a zvyšuje bezpečnosť pri švihu. Umožňuje lepšie kontrolovať smer a sústrediť sa na samotný švih namiesto toho, aby ste energiou a pozornosťou plytvali na udržanie nástroja v rukách. Pokiaľ sekáte často, oceníte praktickú nezničiteľnosť sekery, ktorú Fiskars garantuje 25-ročnou zárukou.

Bezpečnosť, precíznosť a rýchlosť
Fiskars vyrába odolné sekerky už od 17. storočia. 365 rokov táto fínska spoločnosť zdokonaľuje dizajn a kvalitu s pomocou najnovších technologických postupov, aby jej produkty čo najviac vyhovovali potrebám zákazníkov.

Fiskars sa pri novej generácii sekier zameral predovšetkým na bezpečnosť a presnosť sekania. V porovnaní s tradičnými drevenými sekerami je nová rada Fiskars bezpečnejšia a príjemnejšia na použitie. Zahnutý koniec topora bráni vykĺznutiu sekery z ruky a predchádza tak nehodám. Inovatívna 3D rukoväť zvyšuje kontrolu a rýchlosť švihu. Sekera má čepeľ napevno zaliatu do topora, vďaka čomu čepeľ pri sekaní nemôže z topora vypadnúť. Ostrie sekery je dvakrát tvrdené, čo zvyšuje jeho odolnosť a uľahčuje ostrenie.

S novou generáciou sekier Fiskars sa štiepanie dreva stane zábavnejším a ľahším. Sekerky sú vyrobené z ultraľahkého a odolného materiálu FiberComp™, ktorý pomáha minimalizovať námahu a je prakticky nerozbitný. Pre ľahké a bezpečné ukladanie sekier Fiskars vytvoril špeciálne plastové obaly.
Nový rad sekeriek Fiskars je v predaji od augusta 2015.