Musia dvere ladiť so zariadením bytu?

Musia dvere ladiť so zariadením bytu?

Podkrovný byt bez strešných okien by nebol podkrovný byt. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo ste po ňom tak veľmi túžili. Väčším snom už bol len mezonet, ale ten pri dnešných cenách nehnuteľností bol skôr nonsens ako sen. Zbožňujete svoj nový presvetlený byt, ktorý vďaka strešným oknám je plný slnka a sviežosti. No ešte len nedávno ste sa presťahovali a čaká vás veľká kopa úprav. V prvom rade chcete vymeniť dvere, pretože sú staré, vŕzgajú a hlavne – sú škaredé.

Ako vybrať dvere?

Vybrať dvere do bytu nie je také jednoduché, ako by ste si mysleli, nestačí kúpiť tie, ktoré sa vám ako prvé zapáčia. Teda, stačí, ale môže to dopadnúť zle. Na čo si dávať pozor? Možno to znie banálne, ale v prvom rade si dvere správne odmerajte. Koľkokrát sa už stalo, že sa kúpili dvere so zlými rozmermi? Veľakrát. Ako vybrať farbu? Farbu vyberte podľa zariadenia bytu, môžete dvere skombinovať už so spomínanými oknami – farbou rámu, nábytkom alebo nemusíte ladiť s ničím a vybrať kontrastnú farbu.

Aký materiál?
Drevo či imitáciu dreva? Keď si pozriete ceny dverí z masívu, buďte pripravený, že sa vám podvihne obočie. Samozrejme, keď si to môžete dovoliť, vyberte si masív. Ale pri dnešných technológiách už ani imitácie dreva nezaostávajú svojou kvalitou za drevenými dvermi. So sklenou výplňou alebo bez? Záleží od toho, či potrebujete izbu presvetliť alebo nie. Keď izbu nechcete presvetliť, radšej si vyberte plné dvere, pretože vás môže prievan kedykoľvek prekvapiť a výplň rozbiť.

Čo ešte zladiť s dvermi?
Nemusíte to preháňať s farebným zladením. Máte tmavohnedé dvere, musíte teraz prerámovať obrazy do tmavohnedých rámov? Nie je tu nutné, dnes je v bytovom dizajne trendy, keď sa miešajú rôzne štýly, keď máte tmavohnedé moderné dvere, nebojte sa ani zlatých, historických rámov na obrazy. Dodá to miestnosti úplne iný feeling. Lepší, modernejší.