Ako motivovať Vášho nádejného športovca

Ako motivovať Vášho nádejného športovca

Veľa rodičov začína vodiť svoje deti na rôzne krúžky už od útleho detstva. V dnešnej dobe už nie je nič neobvyklé vidieť dvojročné dieťa na lyžiach, či v hokejom drese na zimnom štadióne. Niektoré deti si tieto športy zamilujú a venujú sa im až do dospelosti, u iných to môže mať efekt práve opačný.

Ak patríte medzi rodičov, ktorí by chceli mať zo svojho dieťaťa za každú cenu vrcholového športovca, tak sa v provom rade zamyslíte nad tým, či je vybraný šport pre Vaše dieťa vhodný. Je oveľa viac pravdepodobné, že deti, ktorých rodičia sa venujú od malička nejakému športu, budú k tomuto športu tiež inklinovať. No môže sa stať, že aj keď sú rodičia športové drevá a hotové anti-talenty, tak dieťa môže mať na šport nadanie, hoci je to skôr výnimka.

Kedy je vlastne vhodný vek na to, aby Vaše dieťa začalo navštevovať športový krúžok ? Na to jednoznačnú odpoveď nedostanete. Sú športy, ktoré je možné praktizovať už od troch rokov, no sú aj také, ktoré môžu navštevovať deti až od druhého stupňa. Veľmi obľúbenými športami, ktoré navštevujú už deti predškolského veku je hokej a futbal.

Čo robiť, keď Vaše dieťa začne štrajkovať a Vy ho potrebujete motivovať k tomu, aby pravidelne navštevovalo športový krúžok, ktorý ste mu vybrali?
• V prvom rade dieťa neprepínajte a nenúťte ho k extrémnym výkonom.
• Doprajte mu dostatok času na to, aby sa vyhralo s kamarátmi.
• Zakúpte mu pekné športové oblečenie, či inú športovú výbavu. Ak máte doma napríklad malého hokejistu, tak ho určite namotivujete novým originálnym hokejovým dresom Slovenska, hokejovou taškou na oblečenie alebo na hokejku.

Každé dieťa sa vyvíja individuálne. Dôležité je, aby ste to so športovou prípravou Vašej ratolesti nepreháňali. Ak bude dieťa z pravidelných tréningov často vyčerpané, môže to mať negatívny dopad na jeho vývoj, pričom môže dôjsť aj k oslabeniu celkovej imunity.

Na to, aby mohlo Vaše dieťa navštevovať napríklad hokejový krúžok budete musieť na začiatku investovať do jeho hokejového vybavenia, ku ktorému patrí výstroj, dres a hokejová taška na oblečenie, či hokejku. V prípade, že neviete, kde zohnať tašku na hokej, kliknite SEM.